Chcete simíka nebo dům na objednávku? Více informací tady!
Chceš si nechat zhodnotit blog? Tady!

1.díl-NoMore

29. května 2011 v 16:02 | Maude |  No More
Opět zdravím!!!
Je ráno a já se vyspala do šeda. Už dlouho jsem nevyspalá, asi je to tím, že chodím pozdě spát ... Ale aspoň jsem se vyspala do nálady No More! Už se na tu povídku těším. Nebude "fotkovaná" bude jen psaná, protože - jak už jsem uváděla:
1.nemám download na koně - teda mám, ale jaksi mi nefunguje
2.nemám na to nervy
Mám sice rozepsaný komiks Extraterrestrial - tu -, ale teď mi momentálně trošku došla inspirace, jako Camille...
No nic, časem možná udělám druhý díl, ale nevím kdy :-)
Povídka je pod perexem:


Bec se probudila do prosluněného rána. Slunce prosvítalo kytičkovanými závěsy, přes pokoj, přes psací stůl, kobererec, všelijaké Beckyiiny krámy... Až na její postel. Zasvítilo jí na zrzavé rozježené vlasy a jak se Bec otočila, dopadlo jí přesně na oči. Bec nesouhlasně zavrčela a posunula se dál od pruhu světla, k nohou postele, ale to už se jí rozdrnčel budík.
"Crrr!!!" zvonil budík a Becky ho ospale zmáčkla. Posadila se na postel, nohy vsunula do bačkor, promnula si oči a ospale vstala.
Bec sešla ze schodů a jen pro zajímavost koukla do pokoje své sestry Chrissie. Měla sen, že Chrissie snědla jakési koláčky, a že po nich hrozně ztloustla. Jen tak se ujistila, že to nebyla skutečnost a zamířila do kuchyně. Slyšela mámu, jak rozčileně telefonuje se šéfem v práci a smaží topinky. Pánev pěkně praskala, takže budou asi připálené a podle syčící konve poznala, že máma vaří čaj.
Ještě než vešla do kuchyně, vběhla do koupelny, vyčistila zuby a učesala si vlasy - to aby si jí Chrissie nedobírala, že vypadá jak strašidlo. Taky objevila snůšku pupínků na nose a ty si potřela Clean&Happy - krémem na vyčištění pórů a vypadala skoro k světu.
"Ne! Už jsem ti řekla, že žádné papíry o potvrzení nemám, koukni se na stůl!....Kdybys nebyl takový bordelář, našel bys je....Ta sekretářka už se mi ozvala, zítra přijde na pohovor. Ale radši si tam ukliď, ať s křikem neuteče. Já jsem sice tvoje podřízená, ale nebudu ti uklízet binec na tvym stole!" dohadovala se Beciina máma - Clair - se svým šéfem a přitom rozčileně míchala na plotýnce vajíčka. Mrskla je na talíř a skoro hodila na stůl, až se Becky lekla, že vajíčka spadnou. Chtěla je chytit, ale talíř dopadl na stůl i bez její pomoci.
"Tak jo! Nemusím to zařizovat! Udělej si to sám a já do tvý kanceláře radši ani nevstoupím!" zasyčela Clair, típla telefon a položila ho na linku. Na talíř hodila další vajíčka a podala je Bec. "Na, zlato. Promiň mi ten rozhovor - šéf mě hrozně štve. Myslí si kdovíjaká jsem jeho podřízená - to sice jsem, ale nejsem jeho sekretářka ani uklízečka." zabručela Clair.
"Dík, mami." zamumlala Bec s plnou pusou a usadila se ke stolu. Matka si ukrojila krajíc chleba, namazala ho máslem a taky se posadila ke stolu. Becky si všimla, že má matka na sobě už pracovní oblek - černé punčochy, černou upnutou sukni, černé polobotky a zářivě bílou košili - a podivila se. Matka obyčejně chodila do práce na poslední chvíli a u snídaně měla obyčejně ještě pyžamo, byla v polospánku a měla nohy na stole. Teď byla slušně oblečená, seděla způsobně a byla učesaná a nalíčená. Clair si všimla dceřina udiveného výrazu a tiše pronesla: "Šéf už toho má dost. Někdy to nestihnu a přijdu do práce pozdě. Říkal, že jestli se to ještě stane, že mě vyhodí. Nestíhám to. Přijdu v devět večer, pak do noci pracuju na počítači a pak musím v šest ráno vstávat, abych se stihla vůbec vyhrabat z postele. Myslela jsem, že to nevadí, ale jemu to vadí hrozně. Už se to nesmí stát."
Bec zamžourala na matčiny oči. Byly pokryté tlustou vrstvou make-upu, ale nedokázala zamaskovat velké kruhy pod očima. Už ten pohled jí hrozně vadil. Matka by potřebovala dovolenou... pořád jen pracuje, pracuje, pracuje a teprve pak spí a pak zas třikrát pracuje... Rozhodla se, že si trochu našetří a jako dárek k Vánocům dostane máma příplatek na dovolenou.
Do kuchyně vstoupila Chrissie. Byla oblečená do trička s flitry a kraťoulinké džínové sukně. Ve škole naštěstí neměli školní uniformy, jinak by měla Chris po ptákách. Obarvené hnědé vlasy měla stočené do svůdného culíku a krátké vlasy vepředu si nechala volně splívat po obličeji. Kdyby Bec sestru tak nenáviděla, řekla by, že jí to sluší.
"Zdravím..." Na mámu se usmála pohledem podívej-se-jak-jsem-hodná, ale na bec vrhla nenávistný pohled. "Dnes mám rande s Markem. V restauraci La Aroma a pak si asi půjdem cournout do parku. Hrozně se těším..." zasnila se.
"Jako by nás to zajímalo..." zabručela Becky a setřiného naštvaného obličeje si nevšímala.
"Dneska mám trochu skluz, musím jít do školy o chvilku později. Zvládneš to sama, že ano, sestřičko?" Usmála se na Bec, která otráveně zvedla obočí.
"Já jo, ale nevím jestli ty." zaargumentovala Bec na Chrissiin účet. Chrisiino obočí se stáhlo do přímky, ale jinak si Becky nevšímala, zvedla hubenou nohu a vsunula jí do páskových bot na podpatku.
"Snad nejdeš do školy v tomhle?" zhrozila se matka. "Vypadáš jak nějaká holka od kolotoče! Je ti patnáct, do dospělosti máš ještě tři roky. Takhle nechodím ani já!" Clair se otřásla.
"Mami..." Chrissie vzdychla. "Mami, takhle se to nosí. Je to cool, pochop. Všichni to ve škole nosí. Kdybych si to nevzala-" obtáhla si pusu zářivě rudou rtěnkou "-třeba bych se Markovi přestala líbit." usmála se.
Máma hodila ještě jeden rozzlobený pohled na Chrissiinu róbu, ale pak pochopila, že to nemá smysl.
Tak to je vše. Líbilo se?
Tento díl byl krátký, příště to bude delší... No More mě začíná bavit.
1. Co říkáte na Chrissie, Bec a Clair?
2. Je Mark dobrý nebo špatný?
3. Dopadne jejich rande dobře?
Diskuze je vaše.
Prosím, snažně prosím, dejte aspoň jeden komentář!
Věřte nevěřte, já tohle psala víc než půl hodiny, komentář zabere ani ne minutu!
Děkuji za shlédnutí, Maude
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama