Chcete simíka nebo dům na objednávku? Více informací tady!
Chceš si nechat zhodnotit blog? Tady!

6.díl-NoMore

28. června 2011 v 19:16 | Maude |  No More
Traddáá!
Tak, je tu šestý díl povídky No More! I s novější úvodkou od Lowu! Tentokrát to bude z Beciiny strany, nevím, aby nebyla vystrčená.
Touhle dobou jsem na chatě, tento článek je přednastavený :-D,jen tak pro informaci.

"Becky! Huhúú!" Zee volá, mává rukou a na svých lodičkách se ke mně přibližuje. "Ahoj!" vydechne, protočí oči a prohrábne si vlasy.
"Kenzie, ahoj," zamumlám, popadnu baťoh a mířím do třídy. Nevím proč, ale ten nový Zeein styl mě rozčiluje. Začíná mi připadat Jessicu.
"Počkej! Bec, počkej, sakra!" Zee za mnou běží - no, spíš klopýtá, protože má ty příšerný jehlový podpatky. Má na sobě bílé tílko s nápisem I LOVE DANCING. V těch bílých kalhotách a růžovém svetříku se mi před očima začíná překreslovat blonďaté vlasy... Panebože! Tohle s váma udělá kluk? Udělá z vás fiflenu? Co je horší - BLONDÝNU???
"Auu!" zasténá, protože si kotník zvrkne a skončí na zemi. Nohu má v pořádku, ale najednou příšerně zaječí. "Sakra!" (řekla něco mnohem sprostějšího). "Já-já si ho rozthrla!" Kotník je najednou v pohodě. Vstane, vzlyká, a zírá na díru v jemném svetříku.
"Co se stalo, slečno Donaldová?" učitelka Vernonová se před Zee zastaví a prohlíží si její rozmazanou řasenku a nudli na nose. Kolem projde parta holek a při pohledu na Kenzie vyprsknou a začínají se upravovat. Jedna dokonce upustí: "Pfff!" a strčí jí.
"Co se stalo?" Teď už má laskavější tón. "Zemřel ti pes? Něco s rodiči? No tak, pověz, uleví se ti!"
Kenzie vypadá, jako by se nechtěla svěřovat někomu jako je paní učitelka Vernonová, toužebně pohlédne na třídu 7.A, ale vydechne a zašeptá. "Roztrhla jsem si svetřík,"
"Cože? Neslyšela jsem. Zapomněla si snad úkol?"
"Ne," procedí mezi zuby Zee. "Já si roztrhla svetřík!" Nalakovaným prstem (na růžovo) ukáže na díru ve svetříku.
"Ale! To není důvod k pláči!" Učitelka si popostrčí brýle a ruce dá v bok. "Stačí říct své hodné učitelce paní Vernonové, a ta ti to zašije. Ukaž, děvče!" Svetřík si vezme a prohlíží si ho. "Hm, dá mi práci najít ten odstín... Počkej pár dní, a budeš ho mít jako nový!" Na Kenzie se usměje. "Neboj, neplač."
Zee se za ní chviličku dívá, ale jakmile učitelčin obrovský zadek zmizí za rohem, odvrátí se. "Becky! Proč si mi utíkala? To by se tomu svetříku nic nestalo a nevzala by si ho Vernonová!"
"Vernonová ti ho neukradla a nech mě na pokoji, mám tu matiku." řekne Becky a z tašky si vyndá kalkulačku.
"Becky? Proč... proč se se mnou nebavíš? Jsme nejlepší kamarádky, ne? NKN - nejlepší kamarádky navždy!"
"Jo, jenže notýsek NKN je teď bůhvíkde a ty se chováš jak Jessica, fintíš se, činčáš, to je samý: Kluci, make-up, oblečení, kluci, make-up, oblečení, Kenzie, kluci, make-up, oblečení... Od tý doby, cos ke mně přivedla Brice, tak nepadlo slůvko o mně! Kenzie, ty se zajímáš o módu a kluky a sebe, kdežto já se zajímám o koně, knihy a ticho! Jak můžem být NKN, když si nejsme v ničem podobné?"
"No, hm, no," koktala Zee. "Ale to je dobře, ty se víc dozvíš o módě a já víc o koních!"
"To jo, ale chyba je v tom, že mě móda nebaví a tebe koně nezajímaj."
"Fajn," odsekla Zee a prohrábla si rovné vlasy. "Když to tak chceš, sbo-"
"Já že to tak chci?" zaječela jsem. "Vždyť o to tu jde, já to nechci, ale ty se tak chováš! Nevšímáš si toho, že pořád mlčím a ty brbláš? Kvůli tvému novému stylu si teď nemáme co říct." Bec se uklidnila a spadla zpátky na židli. "Víš co? Rozhodni se jak chceš. Buď mi řekni sbohem a jdi se bavit s Kesiou a Jess nebo se mnou kamaraď a... buď zase stará Zee. Ztřeštěná, bláznivá, skromná, milá, nesnášející kluky. Hodná. Neoblíbená. Ale... s kamarádkou."
Zee váhala. Na chvilku vypadala, jako když má zase na krajíčku. "Bec, já... sbo-" Už mi bylo jasné, že nemám šanci. Rozhodla jsem se nebýt smutná. "Bec, tak jo! Zapomeň na lesklé hadříky! Zpět s drdoly a opranými tričky!" Zee Bec objala a řekla: "Bec, si ta nejlepší kamarádka. Miluju tě."
Bec ztuhla. Zee to vycítila a zasmála se. "Ne, nejsem lesba, myslím hypoteticky tě miluju. Asi by bylo lepší: Mám tě ráda..."
"To já taky." Bec se taky na kamarádku usmála, ale to už zvonilo. "Sakra! Nestihla jsem ani jeden příklad."
Zee popadla sešit a hodila ho na Beciinu půlku lavice. "Máš pět minut. Dělej! Opisuj!"

Friday se rozběhl. Cítila jsem na něm, že je rád, že na něm zase sedí jeho "panička". A taky byl rád, že se může pořádně proběhnout. Po dráze svištěl jako vítr a překážku přeskočil ladně jako víla. A neshodil ani laťku.
Polly mě celou dobu sledovala a usmívala se, nevšímala si ani ostatních, kteří běhali vedle mě a za mnou. No, ale nikdo nebyl přede mnou. Najednou slyším veliký dusot kopyt a unavený dech. To vedle mě běží Jacky, macatá klisna a na jejím hřbetě sedí - jak jinak - Brice.
"Platí to dneska?" Zařve na mě Brice, protože přes dusot nic neslyším.
"Co?" Zaječím.
"Doučování!
"Jasně!"
Pollyina píštalka prořízne vzduch a dusot se uvolní. Koně spokojeně klusají.
Dneska jsem to chtěla ukončit po doučování, ale musím teď.
Až budu mít v pořádku Sims3, bude tu nový komix. A nebude to vodfláklý jako E.T.
1. Přibyde nový člen. Jaký?
2. Jak dopadne doučování? Stane se tam něco...?
3. Máte rádi Kenzie? Mě připadá... divně
Prosím, odpovězte na otázky.
Maude =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama