Chcete simíka nebo dům na objednávku? Více informací tady!
Chceš si nechat zhodnotit blog? Tady!

Money isn't everything - 1.díl

25. července 2011 v 10:26 | Maude

Jak jsem řekla, první díl tu je brzy :-D Začalo mě to bavit. Tenhle díl bude docela nudný... Ale rozjede se to. Nebojte. Tak přeji příjemné čtení :-)Vstala jsem ze sedačky. Notebook jsem položila na stoleček a pohrabáčem uhasila oheň. To horko se už vážně nedalo vydržet.
"Niiicóóól!!!!!!!!" zaječela na mě Sam z obýváku. Doléhaly na mě zvuky kroků a příjemné hudby. Zvědavě jsem vystrčila hlavu ze dveří.


Sam tam stála, v ruce kytaru. Zaposluchala jsem se do hudby a poznala novou skladbu Kelly McLeodové.
"Odkdy hraješ skladby Kelly?" zeptala jsem se zvědavě. Sam totiž vždycky hrála jen vážnou hudbu z jánevímkolikátého století. Tohle pro ní bylo něco zcela nového. Teda nové to není. Kupuje si od Kelly McLeodové apod cédečka, ale hrála vždy jen starobylé písničky.


"Od tý doby, co jsem se rozešla s Davidem hraju jiný styl. To on mě totiž přivedl na vážnou hudbu. A taky se snažím jít trochu s módou - uvažuju o založení kapely. Kdo by poslouchal nějaký středověký noty?" Sam kytaru postavila na podstaveček a koketně se usmála.
"Ty jsi se rozešla s Davidem?" vyjekla jsem.
"Jo! Hajzl jeden... Představ si, co udělal! Řekl mi, že jede na pracovní cestu do New Yorku a z New Yorku mi poslal dopis. Našla jsem si zpáteční adresu hotelu a řekla jsem si, že ho trošku překvapím. Vzala jsem si své nejvíc sexy šaty a zjistila jsem si číslo pokoje. Jen tak jsem před dveřmi řekla: ,Miláčku, jsem tvoje!' a otevřela dveře. No, a on tam ležel na posteli a muchloval se s nějakou holkou."
"A tobě to nevadí?" Normální holka by ležela v posteli v kapesníkách a s očima červenýma jako angorský králík. Ale Sam tu zaujímala "sexy" pózy, mrkala očima a vystrkovala zadek. Koketa jedna.
"Prosím tě," Sam mávla rukou a vydechla. "Už jsem pochopila, že to není muž pro mě. Každopádně jdu v sobotu na lov kluků. Jdeš taky?"
"Hm... Možná..." zamumlala jsem.


(Omlouvám se za špatnou kvalitu)
"Sam, jdu na pláž. Přijdu na oběd..." Popadla jsem brašnu s notebookem, připravená vyrazit.
"O.K.! Počkej na mě. Převléknu se, jdu s tebou. Co ty víš, třeba na pláž chodí nějací fešáci." Sam na mě mrkla.
"Ne! Totiž, jo, ale víš... Já... budu psát! Jo, budu psát! Bude se mnou hrozná nuda, víš..." Nechci si narušit svůj klídek.


Musela jsem ještě pár minut Sam přemlouvat, ale nakonec souhlasila, když jsem slíbila že s ní půjdu do klubu, že jí naučím tu "neskutečně těžkou gramatiku" a že jí půjčím svou Francouzskou voňavku. Notebook jsem si pověsila na rám kola a vyrazila. Jak jsem projížděla vesničkou Sunset Valley, prohlížela jsem si ty upravené domečky a představovala jsem si, že v jednom z nich budu v budoucnosti bydlet. Představila jsem si sebe, s vlasy na mikádo, dcerku s blonďatými copánky, kloučka s magahonovou čupřinou a velkým zlatým bernardýnem. Jen v tváři mého muže bylo prázdno...Projela jsem mezi nemocnicí, lázněmi a knihkupectví a dorazila jsem na prosluněnou pláž. Byl tu docela klid. Na pláži si pár puberťáků házelo s míčem, dva svalnatí chlapi se hrabali v piknikovém koši a jedna prašivá babička sem přišla nakrmit racky. Jinak klid. Nadechla jsem se mořského vzduchu.


Z kola jsem si sundala brašnu - přece nechci, aby mi ho někdo ukradl - a začala psát. O Charlottě Brownové, jak jde poprvé na ples.....

Mezitím doma...


"Královno Samantho, posílám vám poselství z nedalekého království. Mým úkolem je přivést vás mému králi jako ženu. Na místním trhu pak prodáte vše své zlato - a budete žít jako žebračka. Budete žebrat mému králi. Ten si vás pak vezme. Upozorňuji vás, král není rád, když není po jeho."
"Jest odporná nabídka! Stráže - stít hlavu!" zaječela princezna Samantha.


S namáhavým hekáním jsem si PSY servala z očí. Je to psina. Člověk musí zadat své jméno a zažít scify, středověk, nebo život v pralesu. Když jsem sebou unaveně flákla na sedačku, zasmála jsem se.


Zpozorněla jsem. Počítač mi oznámil, že mám novou zprávu na ICQ. Zvědavě jsem se přihrnula k počítači a otevřela nové blikající okýnko. Á, Mick se přihlásil.


Mick: Haló! Je tu někdo?
Samantha: Ano, jistá Sam Scoop. Máte zájem?
Mick: Jasně =)
Ještě chvíli jsme si chatovali. Dnes jsme probrali téma knihy a zjistila jsem, že Malé ženy, Deník Anny Frankové a jiné nesmysly nemá rád stejně jako já.


Za hodinu chatování a probírání oblíbených knih se objevila Nicol. Moc šťastně nevypadala. "Sam? co bys chtěla k véče? Špagety...?"
"Špagety," přikývla jsem.Nicol hned zamířila do kuchyně a začala kuchtit.


Sedla jsem si k ní a začala si s ní povídat. Odpovídala jen jedno-dvouslabičně.
"Tak co kniha?"
"Dobrý."
"A co nějaký kluci? Máš nějakej objekt?"
"Ne."
"A... Už mají otevřenej stánek se zmrzlinou?"
"Jo."
"Bezva! Tak to tam zítra jedu s tebou!"
"Fajn."
"Řekni něco!"
"Co?"
To už Nicol na plotně míchala špagety. Potřebovala by... rozveselit. Hm...

Tak jsem zamířila k našemu novému baru. Hraju na kytaru, ale pracuju jako barmanka, takže...


O půl hodiny jsme se s plným žaludkem špaget a drinku usadili k televizi. V drinku bylo docela dost alkoholu - se mnou to nic moc nedělá ani po šesti pivech, ale Nicol je opilá už při prvním doušku. Trošku se uvolnila.
Zrovna jsme byli u toho, když se Robinsonka rozhodla ulovit rybu, a Nicol najednou zamumlala: "Au. Možná toho drinku bylo moc. Bolí mě hlava. Jdu spát." zvedla se ze sedačky a dopotácela se do koupelny.
Ještě chvíli jsem se dívala, ale pak Robinsonka zachránila opičku před srázem a to bylo tak hrozně dojemný, že jsem to musela vypnout. Zavrtala jsem se do postele a přemýšlela. Jestli chce jít Nicol do klubu, bu
de muset něco dělat s tim alkoholem - měla sotva skleničku a už je opilá. A to ještě ani neví, koho do toho klubu sebou přivedu. Ach, Micku...

Líbilo se?
1. Seznámí se v klubu Nicol s někým?
2. Jak bude Nicol reagovat na Micka?
3. Líbila se vám Robinsonka? (na co jinýho se mám zeptat?)
Nedělám to často: 1 koment vás nezabije, ne?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Darkness Darkness | Web | 25. července 2011 v 10:50 | Reagovat

Líbilo se?// Nevím, jestli je to otázka, ale stejně odpovím :-D. Líbilo se mi to moc, hrozně dobře se to čte ;-).
1. Seznámí se v klubu Nicol s někým?// určitě, ale podle mě to bude nějaký hajzl
2. Jak bude Nicol reagovat na Micka?// snad dobře, teda podle toho, kdo to bude :D. Jsem na něj, na chlapce, upřímně zvědavá :D.
3. Líbila se vám Robinsonka? (na co jinýho se mám zeptat?)// Určitě je to film hodný Oscara :D.

2 Simša Simša | E-mail | Web | 26. července 2011 v 15:07 | Reagovat

1. určitě jo
2. dobře
3.jo :-D

3 Audrey Audrey | 8. listopadu 2011 v 19:24 | Reagovat

Máš pravdu, je to nudný a to i ostatní díly. A přidala bych ještě jeden přívlastek - trapný. :-!  :-!  :-!

4 Maude Maude | Web | 9. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

[3]: Ostatní díly? A nedošlo ti, že ostatní díly nejsou?

5 hedvika369 hedvika369 | Web | 22. prosince 2011 v 9:52 | Reagovat

[3]:mě se to líbí a nevím jak ty ale když se mi nelíbí úvod tak to nečtu dál a nekritizuju zbytečnýma kecama

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama